KIM JESTEM?

Nigdy nie jest za późno na zmiany. Poznaj mój życiorys i przekonaj się, co mówią o mnie inni.

Tutaj jesteś: Home | O mnie

Tomasz Nobis

FitnessFreak, Atleta, miłośnik sportu i zdrowego trybu życia. Jestem czynnym zawodnikiem sportów sylwetkowych w kategorii Fitness Plażowe Mężczyzn (Men’s Physique). Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ( Inżynier Nobis, brzmi dumnie 😛 a zajmuję się sportem i zmianą sylwetki wielu osób – taka dygresja), Fotomodel, Trener Personalny, Fitness Motywator. Były zawodnik klubów sportowych Radomiak Radom i TKKF Centrum Radom (piłka nożna).

Osiągnięcia:

  • IV miejsce na Uniwersyteckich Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Bikini Fitness 2015
  • Top 10 Mistrzostw Polski Juniorów i Weteranów 2016 Warszawa
  • Top 10 Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness 2016
  • I miejsce Grand Prix Binkowski Resort – Kielce, Hotel Binkowski
  • Overall Champion Grand Prix Binkowski Resort – Kielce, Hotel Binkowski
  • I miejsce 2nd Baltic Bodybuilding & Fitness Challenge – Władysławowo
  • Overall Champion Baltic Bodybuilding & Fitness Challenge – Władysławowo

 

Od zawsze byłem związany ze sportem, jednak patrząc z perspektywy uprawianych dyscyplin sporty sylwetkowe zdecydowanie wymagały ode mnie najwięcej pracy. Poznając swój organizm, zagłębiałem się w tematykę anatomii, dietetyki i metod treningowych co pozwoliło mi na rozwój umiejętności wykorzystywanych w pracy oraz zdobycie doświadczenia. To przełożyło się chociażby na ostatnie wyniki. Zmieniło się również moje podejście do gotowania. Człowiek w stanach skrajnej redukcji potrafi wspiąć się na wyżyny własnej kreatywności :). Fit wypieki, obiady czy nawet zdrowe wersje fast-foodów nie były już żadnym wyzwaniem. Starty pozwalają poznać swój prawdziwy charakter, uczą planować, odpowiednio gospodarować czas i przede wszystkim ćwiczyć silną wole.

Na scenie czuję się jak ryba w wodzie. To tylko kilka minut celebrujące cały włożony trud, jednak patrząc na cały okres przygotowań, ilość poświęconych godzin na sali treningowej i w kuchni wiem, że to jest to co kocham.

Patrząc na mój prawie 10 letni staż treningowy, początkowo była to zabawa i raczej spontaniczne działania. Odkąd podjąłem decyzje o startach każdy był precyzyjnie zaplanowany pod okiem mojego trenera Norberta Tymczaka. Starannie przemyślane metody treningowe w połączeniu z odpowiednim systemem żywieniowym, pozwalały w odpowiedni sposób manipulować moim organizmem.

Nie uznaje marudzenia, narzekania i wiecznego niezadowolenia. Stronię od takich osób, zabierających pozytywną energia, a sam staram się dawać jej jak najwięcej ludziom równie zwariowanym jak ja :).

Marzenia: Myślę, że nie mam tak mocno sprecyzowanego marzenia związanego ze sportami sylwetkowymi. Aczkolwiek miło by było wystąpić (nie mówiąc już o zwycięstwie) na zawodach rangi światowej odbywających się chociażby w Stanach Zjednoczonych. Chciałbym dalej pracować, rozwijać się w tej branży i, przede wszystkim, czerpać z tego radość oraz satysfakcję. Wtedy puchary przyjdą same.

Współpraca z Tomkiem ”Wolverem Terrorystą” zaczęła się gdy byłem w życiowym dołku. To on otworzył mi oczy i pomógł znaleźć wewnętrzną motywacje do zmiany nawyków i rozpoczęcia nowej drogi po wymarzoną sylwetkę. Owszem zdarzają mi się pewne okresy, w których nic się nie chce. Jednak po chwili przychodzi myśl, że jest ktoś komu też zależy na tym żebyś wyglądał i czuł się dobrze. Wychowaliśmy się z Tomkiem na jednym osiedlu jednak poznaliśmy dopiero mieszkając na dwóch końcach Polski, najbardziej pozytywny facet jakiego znam i najlepszy trener z jakim miałem do czynienia!

Maciej Glibowski

Szukałam trenera z doświadczeniem w sportach sylwetkowych, kochającego swoją pracę, pełnego entuzjazmu i zarażającego poczuciem humoru, gdyż sama planuje swój debiut w zawodach w następnym roku. Trener musi być trochę jak psychoterapeuta, co i zmotywuje, da wycisk i pocieszy czasem :)… Od miesiąca jestem na nowej diecie i treningu, powoli zaczynam widzieć zmiany, ciało reaguje na nie. 2018 pokaże czy nasza współpraca będzie i moim i co za tym idzie Tomka zwycięstwem w kształtowaniu wymarzonej sylwetki. Polecam współpracę z Tomaszem!

Emilia Kowalina